استامبول ترکیه

اگر قصد سفر به شهر استانبول، همان پایتخت کشور ترکیه را دارید توصیه می‌کنیم هم‌سفر با تور گردشگری یزد مهر نوین شوید. استانبول، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه است که در جوار تنگه به سفر و دریای مرمرِ قرارگرفته است. همچنین استانبول ترکیه از بزرگ‌ترین شهرهای جهان است که در دو قاره آسیا و اروپا گسترده شده است. بسیاری از کشورها ازجمله ایران در شهر استانبول کنسولگری دارند. از مناطق دیدنی استانبول می‌توان به بندر طبیعی شاخ طلایی یا همان خلیج اشاره نمود. جالب است بدانید این شهر در سال 2010 به‌عنوان شهر پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شد.

 

استانبول ترکیه شهری با قدمت طولانی در مرکز امپراتوری‌ها است. استانبول جاذبه‌های تاریخی و مذهبی زیادی برای پذیرایی از گردشگران دارد. بخش عمده‌ای از آثار باستانی استامبول به قدمت روم و دوران عثمانی بازمی‌گردد. ازجمله این آثار باستانی می‌توان به کاخ توپ کاپی، سلطان اله مسجد یا همان مسجد آبی که در حوالی میدان سلطان حمت واقع‌شده است، اشاره نمود.

از دیگر آثار باستانی ترکیه، کلیسای سنت منجی در استامبول است. تمام قسمت‌های داخلی کلیسای سنت منجی از نقاشی‌های دیواری پوشیده شده است. در استانبول موزاییک‌ها بخش چشمگیر از دیوارهای تئودوسی هستند که عمدتاً دست‌نخورده مانده‌اند. طول موزاییک‌ها در طول مرز غربی شبه‌جزیره مشخص‌شده است که دقیقاً در کنار این کلیسای خاص قرار دارد. جالب است بدانید استانبول ترکیه در سال 2010، ازلحاظ تعداد گردشگران خارجی، سومین شهر توریستی جهان لقب گرفت.

شمال میدان تاکسیم استانبول جدید، منطقه اصلی تجارت این شهر است. اگر در این مسیر حرکت کنید، می‌توانید از موزه نظامی هم دیدن کنید. کنسرت موسیقی نظامی عثمانی هر بعدازظهر در این موزه برگزار می‌شود. سواحل به سفر و مارمارا شامل محله‌های کاملاً زیبایی است. سواحل به سفر و مارمارا مشرف بر تپه ıamlıca است. این تپه یکی از مرتفع‌ترین تپه‌های شهر است. از این تپه میتوان بقیه شهرها ،یک کافه و یک پارک دلپذیر را تماشا کرد.

لیدرهای محلی گردشگری استانبول، کارت استقبالی برای توریست‌های این شهر دارند. این کارت به بازدیدکنندگان استانبول کمک می‌کند تا از تعطیلات خود نهایت استفاده را ببرند. با این کارت، بازدیدکنندگان می‌توانند از یک بسته انعطاف‌پذیر که شامل نقل‌وانتقال فرودگاه، بلیت‌ها برای کلیه حمل‌ونقل عمومی است، برخوردار شوند. این بلیت همچنین شامل بلیت ورود به موزه‌های برتر بدون انتظار در صف و لذت بردن از تورهای هدایت‌شده می‌باشد. با داشتن این کارت می‌توانید از هاگیا سوفیا یا کاخ توپکاپی نهایت استفاده را ببرید. به‌منظور گشتن بیشتر استانبول با هزینه کمتر می‌توانید از مزایای کارت استقبال که شامل تخفیف‌هایی است، استفاده کنید. در این بلیت همچنین کنار فعالیت‌های بیشمار خود، رستوران‌ها و تفریحگاه‌هایی ارائه می‌شود که تعطیلات را بهینه می‌کند.

از دیگر مناطق دیدنی استانبول ترکیه، حمام ترکی در استانبول است. بازدید از یک همام (حمام ترکی) بخشی اساسی از هر سفر به استانبول است. چیزی است که حتماً قبل از برگشتن به مقصدتان آن را تکرار خواهید کرد. حداقل در هر محله استانبول یک حمام تاریخی وجود دارد. در انتخاب همام دقت کنید، زیرا در پاکیزگی می‌توانند بسیار متفاوت باشند. در اکثر مکان‌ها یک ماساژ شستشو و یا ماساژ ارائه می‌شود.

از دیگر مناطق دیدنی در استانبول می‌توان به موزه‌ها و مواردی ازاین‌دست اشاره کرد. هوگیا سوفیا یا موزه توپکاپی که در امتداد این جاده در پشت حقیه سوفیا بناشده، قرار دارد. بسیاری از توریست‌ها، استانبول را به‌قصد خرید به‌ویژه خرید پوشاک و لباس با پارچه‌های ترک انتخاب می‌کنند. استانبول ترکیه یکی از بهترین دوخت‌ها را در دنیا دارند. ازاین‌رو باید گفت استانبول گزینه خوبی برای خرید است. استانبول با دارا بودن مراکز خرید زیاد محبوبیت زیادی میان همه علاقه‌مندان به خرید در دنیا دارد. دیگر مراکز خرید شهر استانبول، آکمرکزو کاپالی چارشی است. این مراکز خرید شامل فروشگاه‌های پوشاک زنانه، مردانه، بچگانه، انواع اسباب‌بازی، عینک و وسایل الکترونیک و اصولاً هرچه که شما بخواهید می‌باشد.
هنرهای دستی، قالیچه، ظروف سرامیکی برنجی و بسیاری دیگر ازجمله بهترین موارد برای خرید در استانبول هستند. مهم‌ترین خرید در استانبول ترکیه خرید پارچه و پوشاک و البسه است. برای خرید پوشاک و پارچه بهترین نقطه خیابان استقلال، خیابان جمهوریت و خیابان روملی است. خیابان استقلال ازجمله معروف‌ترین خیابان‌های شهر استانبول است. این خیابان ازیک‌طرف به میدان تقسیم یا تکسیم می‌رسد.

 


یکی از سوغاتی‌های ترکیه که به همه نقاط دنیا صادر می‌شود قلیان است. استانبول ترکیه مرکز خرید خوبی برای قلیان می‌باشد. در کشورهای اروپایی قلیان به شیشه معروف است. قلیان از ترکیه به‌صورت سوغاتی و یا به گونه‌های مختلف صادر می‌شود. هنرهای دستی، قالیچه، ظروف سرامیکی برنجی ازجمله گزینه‌ها خرید در استانبول ترکیه است.

در شهر استانبول، بازار مرکز خرید مبلمان و دکوراسیون خانه با بهترین کیفیت وجود دارد. از بازارهای دیگر می‌توان به بازار روز کوچه چوکورجوما، در منطقه اسکودار نام برد. بازار محمود پاشا در منطقه امینینو نیز یکی از مراکز خرید ارزان‌قیمت در استانبول است. از دیگر پیشنهادهای خوب برای خرید در استانبول ترکیه، مرکزترید جواهرات سی واهر، اولویوم، اپتیموم، آکسیس و مرکز خرید آکمرکز میباشد.

 

تمامي حقوق اين سايت برای آژانس یزد مهر نوین محفوظ است