هتل‌ها و انواع آن‌ها

هتل ها و انواع آنها

در این مقاله به بررسی هتل ها و انواع آنها پرداخته ایم. علاوه بر ستاره ها ، دسته بندی هتل ها می تواند براساس معیارهای دیگری مانند مکان ، مشتری ، یا موضوع انجام شوند. در ادامه ابتدا دسته بندی کلی هتل ها را بیان کرده ایم:

  1. Motel: تلفیقی از دو واژه موتور و هتل است . اساساً ماهیت بین‌راهی داشته و معمولاً خارج از شهرها قرار دارد . در تعریف متل می‌توان گفت که هتلی است که در آن مسافران می‌توانند با خودروی شخصی واردشده و حتی خودرو را مقابل درب اتاق خود پارک نمایند .
  2. motel pension: در شهر واقع‌شده و تعدادی اتاق ، سالن غذاخوری ، کتابخانه و سالن مطالعه و اتاق تلویزیون در آن پیش‌بینی و آماده‌شده است . اتاق‌های پانسیون معمولاً یا هیچ امکاناتی ندارد یا کمترین و اولیه‌ترین امکانات را دارا می‌باشد .
  3. Apartment Hotel: هتل مکانی است برای اقامت تا در آن از مسافر پذیرایی شود . حال اگر امکان پذیرای در هتل کاهش یابد ، هتل‌آپارتمان شکل می‌گیرد . در هتل‌آپارتمان‌ها وسایل آشپزی وجود دارد و نیازی به رستوران احساس نمی‌شود . اقامت در هتل‌آپارتمان بسیار شبیه به اجاره آپارتمان است .
  4. Resort Hotel: ریزورت هتل‌ها یا هتل‌های مخصوص استراحت ، دارای امکاناتی لوکس هستند . معمولاً در کنار ساحل ، چشمه‌های آبگرم  یا جاذبه‌هایی نظیر پیست اسکی و طبیعت بکر واقع‌شده‌اند . تفاوت ریزورت ها در موقعیت آن‌ها امکانات ، تفریحات و خدماتی است که ارائه می‌شود .


 در ادامه به دسته‌بندی هتل‌ها بر اساس امتیاز یا ستاره پرداخته‌ایم. طبقه‌بندی هتل‌ها با ستاره از اواخر دهه 50 رایج شد.  معیارها یا استانداردهای خاصی وجود دارد که باید یک هتل از آن رعایت کند تا از امتیاز ویژه‌ای برای ستاره برخوردار شود. در ادامه توضیحی در مورد هر استاندارد مشاهده می‌کنید:

۱ ستاره
هتل 1 ستاره یک مکان اقامتی اساسی یا بدون نقص است که امکانات محدودی را ارائه می‌دهد . توجه به این نکته مهم است که رتبه‌بندی 1 ستاره به معنای این نیست که مکان کثیف یا ناامن است. شما می‌توانید درباره آن به‌عنوان یک مکان کوچک (معمولاً خانوادگی) فکر کنید تا چمدان خود را رها کنید و کمی بخوابید.

۲  ستاره
یک هتل 2 ستاره هنوز ممکن است به‌صورت جداگانه وجود داشته باشد ، اگرچه معمولاً جزئی از زنجیره هتل‌ها است. این سته از هتل‌ها نسبت به هتل‌های یک ستاره از امکانات رفاهی و تمیزی بیشتری برخوردار هستند. اتاق‌های خواب در هتل‌های 2 ستاره باید دارای تلویزیون و تلفن باشند ، اما انتظار آخرین فناوری را نداشته باشید. رستوران و خدمات راحتی دیگر غالباً در دسترس هستند.

۳  ستاره
یک هتل 3 ستاره یک گزینه میان رده است که از استاندارد بالاتری برخوردار است و از سبک مدرن‌تری برخوردار است . این درجه از هتل دارای امکانات معمولی شامل سالن بدن‌سازی ، مرکز تجاری ، سرویس اتاق ، تلویزیون کابلی و پارکینگ دریچه‌ای است.

۴ ستاره
هتل 4 ستاره یک آپارتمان مجلل است که دارای استانداردهای بسیار بالایی از خدمات و راحتی عالی است . در اینجا می‌توانید انتظار داشته باشید وسایلی مانند لوازم‌آرایش طراح ، تختخواب پریمیوم ، خدمات دربان ، یک مرکز سلامتی یا اسپا ، استخر شنا و خدمات خوب دیگر را پیدا کنید. بسیاری از هتل‌های تجاری در این دسته قرار می‌گیرند.

۵  ستاره
هتل 5 ستاره هتلی لوکس است که استانداردهای درجه‌یک سرویس ، امکانات و راحتی را ارائه می‌دهد . امکانات معمولی در هتل‌های مجلل شامل تبریک شخصی ، خدمات تعریف‌شده مانند اتو کردن ، گل‌های تازه ، یک بالر شخصی ، جکوزی در اتاق ، دسترسی به رستوران‌های متعدد (بعضی از آن‌ها ممکن است مکان‌های برنده جایزه باشد) ، زمین‌های گلف در محل و غیره است.

سیستم ستاره بیشتر در اروپا و آمریکای شمالی مورداستفاده قرار می‌گیرد. در سایر نقاط جهان از ستاره‌ها استفاده شود و البته این مسئله از استانداردهای متفاوتی که در بالا توضیح دادیم پیروی می‌کند.

 

 

 

علاوه بر ستاره‌ها ، دسته‌بندی هتل‌ها می‌تواند بر اساس معیارهای دیگری مانند مکان ، مشتری ، یا موضوع انجام شوند. هتل‌ها بر اساس مکان نوع دیگری از دسته‌بندی هتل‌ها است در این دسته‌بندی ، انواع متداول هتل شامل موارد زیر است:

هتل‌های شهری
معمولاً  هتل‌های شهری واقع در مراکز مهم شهری و برای مسافرانی که علاقه‌مند به استراحت در شهر هستند و یا می‌خواهند از دسترسی آسان به وسایل حمل‌ونقل عمومی ، رستوران‌ها ، موزه‌ها ، مغازه‌ها و غیره استفاده کنند ایدئال هستند.

استراحتگاه‌های ساحلی
در بسیاری از موارد استراحتگاه‌های ساحلی هتل‌های فراگیر و دارای مکان ساحلی هستند که در مجاورت دریا یا نزدیکی آن قرار دارند. بسته به مکان می‌توان دریا را از درون هتل مشاهده کرد. این هتل‌ها در ارائه گزینه‌های تفریحی متمرکز هستند.

هتل‌های اسکی
هتل‌های اسکی نوعی از هتل‌های ورزشی محسوب می‌شوند . این هتل‌ها دسترسی آسان به دامنه‌های اسکی را ارائه می‌دهند و در اطراف آن‌ها فعالیت‌های ورزشی زمستانی مانند کفش برفی ، اسکیت روی یخ ، اسنوبرد یا سورتمه نشین ارائه می‌شود.

هتل‌ها توسط مشتری
گاهی هتل‌ها بر اساس نوع مهمان موردنظر طبقه‌بندی می‌شوند. به‌عنوان‌مثال ، هتل‌های تجاری دارای امکانات گسترده‌ای برای این نوع مسافر از قبیل اتاق‌های اجلاس و اجلاس ، اینترنت پرسرعت ، وانت فرودگاه و مرکز تجاری خواهند بود. سپس هتل‌های خانوادگی ، که ممکن است یک کلاب مخصوص بچه‌ها  داشته باشد و یا رستوران‌هایی که منوهای بچه‌ها را ارائه می‌دهند یا مکان بازی اختصاصی یا خدمات نشسته کودک  را ارائه کند. از طرف دیگر این طیف ، هتل‌های خانوادگی برای خانواده‌هایی که به دنبال جشن گرفتن یک مناسبت خاص مانند سالگرد عروسی یا ماه‌عسل هستند ، گزینه‌های بسیار مناسبی هستند.

هتل‌های با محتوا یا تنظیمات خاص
هتل‌های محتوا برای علاقه مسافرتی خاص طراحی‌شده‌اند. دسته‌بندی‌های رایج شامل هتل‌های با رستوران عالی (مناسب برای مواد غذایی) ، هتل‌های اسپا (که حول محور بهزیستی و آرامش است) ، هتل‌های شراب (که اغلب در باغ‌های انگور واقع یا در نزدیکی تاکستان‌ها قرار دارند تا یک تجربه کامل به دوستداران مشروبات ارائه کند و هتل‌های دیگری ازاین‌دست است.

 

 

تمامي حقوق اين سايت برای آژانس یزد مهر نوین محفوظ است