تورهای گردشگری سلامت

ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﺳﻼﻣﺖ و ﺗﻮرﯾﺴﻢ درﻣﺎﻧﯽ ﯾﮑﯽ از ﺣﻮزه ﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﻧﻘﺸﯽ ﺑﺴﺰا در ﺟﻬﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی اﯾﻔﺎ ﻧﻤﺎﯾﺪ . گردشگری سلامت، داﻣﻨﻪای ﺑﺴﯿﺎر ﮔﺴﺘﺮده را ﺷﺎﻣﻞ ﻣﯽ ﺷﻮد. برای توریسم درمانی که گاهی از آن با عنوان توریسم سلامت و یا گردشگری سلامت نام برده می‌شود، تعاریف گوناگونی بیان شده است. سازمان جهانی گردشگری (WTO) به طور خاص، گردشگری سلامت را چنین تعریف می‌کند :

گردشگری سلامت ، شامل سفری سازمان یافته که به منظور بهبود یا افزایش سلامتی و افزایش روحیه فرد ( با استفاده از آب‌های معدنی ، آب و هوا یا مداخلات پزشکی ) است. هدف گردشگری سلامت ، بهبود و دستیابی به سلامت جسمی یا روحی فرد است . گردشگری سلامت فراتر از گردشگری درمانی است. از مهمترین اهداف گردشگری سلامت ، سفر برای درمان و بازیابی توان فرد است . در گردشگری سلامت گاهی علاوه بر خدمات درمانی ، فعالیت‌های گردشگری هم اضافه می‌شود. آب‌های گرم ، اب های معدنی و لجن درمانی همراه با امکانات طبیعی نیز جزو گردشگری سلامت هستند.

 گردشگری سلامت
برخی از دلایل تشکیل گردشگری سلامت در ادامه آورده شده است:

  •  مدت زمان طولانی انتظار برای شروع روند درمان 
  •  فقدان امکانات پزشکی مورد نظر در شهر یا کشور متبوع 
  • هزینه های سنگین درمان در کشور یا شهر متبوع ،
  • عدم پوشش بیمه 
  • تغییر در ارزش های مصرف کنندگان و مسن تر شدن جمعیت

 


اهمیت آب‌های معدنی و گرم همیشه ارزش بسیار بالایی نزد ایرانیان داشته است. ابوعلی سینا پزشک متبهر ایرانی هم به این مساله اشاره کرده است . چشمه‌های معدنی مناطق مختلف ایران دارای بیش از ۳۰ عنصر معدنی از قبیل منیزیم، پتاسیم، سولفور، کلسیم و غیره هستند . برخی از آن‌ها خواص رادیواکتیویته دارند . گزارش آماری که از گردشگران خارجی به ایران به دست آمده است  نیز نشان دهنده انگیزه ی بالای مسافران خارجی برای درمان در ایران است.. در سال ۱۳۹۵ حدود ۵۰۰ میلیون دلار از این طریق درآمد برای کشور حاصل شده است که نیم درصد از سهم جهان را شامل می شد.

  شهر یزد هم  با فاصله ۶۶۷ کیلومتری از پایتخت کشور ایران ، یکی از برترین مقاصد گردشگری سلامت می باشد. این شهر به علت وجود کویر توانسته به عنوان یکی از برترین مقاصد اکوتورها و تورهای تندرستی شناخته شود . سکوت کویر همواره علاقه مندان  به مدیتیشن را به سمت خود جذب می کند؛ به علاوه شن درمانی یکی از بهترین روش های سنتی برای درمان درد مفاصل می باشد . علاوه بر وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی، شهر یزد با بهره مندی از بهترین بیمارستان ها و پزشکان، یکی از برترین مقاصد درمانی محسوب می شود . 

استان یزد با قرارگیری در مرکز کشور از موقعیت بسیار مناسبی در گردشگری سلامت برخوردار است . همچنین یزد از لحاظ امکانات پزشکی و بیمارستان های تخصصی ( نظیر مرکز درمان ناباروری، بیمارستان قلب و دندانپزشکی) از برترین ها و استانداردترین مناطق خاورمیانه به شمار می آید .

اژانس مسافرتی یزد مهر نوین علاوه بر ارائه خدمات بلیط هواپیما،بلیط قطار، رزرو هتل، برگزاری تورهای داخلی و تورهای خارجی و بیمه مسافرتی برای رفاه حال مسافران، مجری تورهای گردشگری سلامت هم هست . ما مفتخریم با سالها تجربه شما عزیزان را برای نتیجه گیری بهتر و داشتن سفری راحت و مناسب در تورهای گردشگری سلامت همراهی کنیم. 

 

تمامي حقوق اين سايت برای آژانس یزد مهر نوین محفوظ است