تورهای زیارتی

سازمان جهانی جهان گردی  ، تور را به سفری از قبل تعیین‌شده اطلاق می‌کند که توسط آژانس مسافرتی طراحی و اجرا می‌شود  و در اختیار گردشگر قرار می‌گیرد . تورهای مذهبی، از  بزرگ‌ترین تورهای گردشگری هستند . این تورها با شور و شوق بسیاری از طریق گردشگران مذهبی استقبال می‌شوند. به‌عنوان‌مثال مسلمانان جهان ۱۴ قرن است که همه‌ساله برای فریضه حج و زیارت به مکه و مدینه سفر می‌کنند. میلیون‌ها نفر از هندوها برای به‌جای آوردن مراسم مذهبی خود و پاک‌سازی معنوی همه‌ساله خود را به کرانه رود گنگ رسانده و تن به آب مقدس آن می‌سپارند.
در کشور ایران،  مرقد امام هشتم شیعیان امام رضا از مطرح‌ترین مقاصد گردشگری مذهبی است . حرم امام رضا در مشهد همه‌روزه پذیرای بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است.  از طرف دیگر وجود ادیان متفاوت در طول تاریخ تمدن ایران ، این کشور را ازجمله مقاصد گردشگری مذهبی تبدیل کرده است. به همین دلیل ایران ، از مقاصد  مشهور برای گردشگری مذهبی به شمار می‌آید. ایران، میزبان بسیاری از مسافرانی است که در قالب تورهای زیارتی به این کشور سفر میکنند. گردشگران زیارتی علاقه‌مند به حقیقت یک دین یا پیروان یک عقیده خاص هستند.ایران کشوری است که هزاران سال قدمت دارد . علت حضور آیین‌های مختلف در طول قرن‌ها در کشور ایران ، نیز به قدمت طولانی و درخشان آن برمی‌گردد .

در حال حاضر ، درحالی‌که اکثر ایرانیان مسلمان هستند ، اقلیت مذهبی دیگر نیز در مناطق مختلف کشور زندگی می‌کنند. این اقلیت مذهبی هم مراسم و آیین‌های خود را زنده نگه‌داشته‌اند؛ ازاین‌رو  زیارتگاه‌ها ، کلیساهای مذهبی ، آتشکده زرتشتیان و مکان‌های مذهبی متفاوتی در کشور ایران از مذاهب مختلف وجود دارد .اماکن مقدس مسیحی در ایران با سه مأموریت مذهبی ، مسیحی ، ارمنی وجود دارند ازجمله مطرح‌ترین آن‌ها می‌توان به سنت تادئوس (قارا کلیسا) ، سنت استپانوس و کلیسای زورزدور اشاره کرد .
زیارتگاه یهودیان در ایران نیز یکی از مکان‌های مشهور و پربازدید در همدان است که  آرامگاه  " استر و مردخای "  نام دارد . این مکان درواقع مهم‌ترین مکان زیارتی یهودیان در ایران است.  معابد زرتشتی در یزد و تهران هم ازجمله اماکن مذهبی زرتشتیان است ازجمله این زیارتکده‌ها می‌توان به آتشکده و چک‌چک یزد اشاره نمود . این دو از مکان‌های مهم زرتشتیان محسوب می‌شوند که پیروان این ادیان در تورهای زیارتی طی ماه‌های خاص به آنجا می‌روند. خیلی از این اماکن ثبت جهانی یونسکو هستند.

آژانس یزد مهر نوین مفتخر است با سالها تجربه در امر گردشگری و برگزاری انواع تورهای داخلی و خارجی و تورهای زیارتی بهترین تورها را از نظر کیفیت و قیمت به شما ارائه نماید! تورهای هر روزه به مقصد مشهد مقدس با آفرهای ویژه و خدمات ترانسفر قسمت کوچکی از خدمات ما در زمینه گردشگری زیارتی و برگزاری تورهای زیارتی است. همچنین برگزاری تورهای زیارتی متفاوت دیگر ادیان ایران از جمله بازدید از کلیساها و کنشت ها و آتشکده زردشتیان و همچنین چک چک از خدمات آژانس مسافرتی یزد مهر نوین است.

 

تمامي حقوق اين سايت برای آژانس یزد مهر نوین محفوظ است